Стая за пораснали деца
Още когато разбрахме, че семейството ни ще се увеличи с още един член през октомври решихме, че ще е добре да преправим бебешката стая на Велизар. Той ще стане почти на три, а и кошарата ще е по-необходима на друг. В началото на август командировахме В. при родителите ми и се заехме да пребоядисаме в бяло. Това беше лесната част. Имахме хиляди идеи. Искахме стаята да е практична, закачлива, да предразполага към игра. За около седмица и половина вечер след работа се захващахме за работа.
Купихме ново, по-голямо легло, масичка за рисуване и столче от Икеа. Децата са толкова малки и ние не осъзнаваме, че сигурно се чувстват, като джуджета в къща на гиганти. В. е много доволен от масичката и вече редовно я използва за рисуване и игра с пластелин.
Купихме етажерки с идеята да съберем някъде книжките, които са се натрупали с времето. Трите етажерки се оказаха крайно недостатъчни, затова използвах щайга, която купих от Конфитюр. Харесвам повече старите български приказки, затова и купувам предимно от тях. Новите книжки в устрема си да са оригинални, понякога са доста безвкусни, а илюстрациите плашещи. Въпреки, че има и изключения. Скоро купих много красива книжка от Orange center – “Малката червена кола си търси дом” на немския писател Щефан Бауман. Илюстрациите са много красиви, а книжката завършва с поука. Освен люлката направихме и малък кът с възглавници, където може да чете. Стикерът за стена поръчах от Etsy.
За другата стена купихме две щайги и Г. ги боядиса с акрилна боя. Има я във всеки железарски магазин. Напълних щайгите с любими негови предмети: касичката за монети, дървен фотоапарат, който купихме от Испания, любимото му зайче и мече, картичката с багер от леля му, албум за снимки. Знаменцата изрязах от цветна хартия и ги налепих на бях канап с помощта на лепило.
Най-готината част от стаята се оказа картата на света. Освен, че е страхотна декорация за стена към нея има 100 стикера с животни, които трябва да се сложат по континенти и чрез игра децата да научат къде живее всяко животно. По принцип е за деца над 5 години, затова първоначално прибрах стикерите с идеята да ги изкарам, когато В. порасне. Но той прояви нездраво любопитство и няколко дни подред слагахме, махахме животни. Вече знае къде е София на картата и къде живеем ние. Е, друг е въпросът че поспори с мен, че ламата е овца.
Когато за първи път видя стаята остана много доволен. Водеше всеки включително и нас с баща му да ни покажел “новото голо”. Предвид ентусиазмът му мисля, че се справихме добре, колко дълго ще остане бяло и чисто е съвсем друг въпрос. 🙂
Dani Dineva says
Невероятна е! Свежа, светла, с много светлина и уют в нея. С всичко необходимо, което му трябва на едно дете 🙂 Чудесно сте се справили, Ради!
Злати says
Привет!
От може би две, три години чета блога и черпя доста идеи за ястия, сладкиши
(най- вече) и приятни емоции. Пишете страхотно, увлекателно и зареждащо наистина.А снимките, декорациите- от тях си личи естета във Вас. Казвам Ви всичко това с най- искрени, добри чувства. Моето дете скоро ще навърши две години, на мен също ми се ще да преобразя стаята му, доколкото е възможно, да стане някак по като за пораснал малък мъж, а не бебе. Още в началото и аз имах желание да сложа някаква люлка или нещо подобно, закачено на тавана. Вашата идея за люлка много ми допадна, та затова реших и да попитам от къде мога да се снабдя с такава?
Предварително благодаря!
Radostina says
Здравей Злати, благодаря за милите думи. Явно си с мен от самото начало на блога 🙂
Люлката е от Икеа … искаше ми се да е по-друг цвят, но честно казано никъде дори в интернет не открих друга по-хубава. Мои приятели имат синьо-зелена люлка на терасата си, която са си взели от Jumbo. Така, че там също може да разгледаш. Всичко най-хубаво ти желая и успех със стаята 🙂
Mimi Vali says
Браво за идеите и за изпълнението! Това е най-хубавата детска стая, която съм виждала!
Надя says
Прекрасна стая!
Етажерките от кой магазин са купувани, т к отдавна търся такива за детските книжки на синът ми 🙂
Radostina says
Надя, етажерките са от Икеа, но са от кухненската секция, а не детската. 🙂